بررسی شخصیت سید مهدی هاشمی(بخش سوم)

تلاش باند مهدی هاشمی برای تخریب چهره رهبری


یکی دیگر از عوامل به میدان آمدن طیف مهدی هاشمی معدوم، انتخاب آیت الله خامنه‌ای به رهبری نظام اسلامی و بر باد رفتن آرزوها و خیال‌های خام این جریان است چرا که با انتخاب ایشان، این طیف توان فعالیت‌های زیرزمینی و نفوذ در دوایر دولتی و تصاحب پست‌های کلیدی را برای خود منتفی می‌دید از این رو این بار در دامنه وسیعی بر علیه مقام عظمای ولایت شروع به فعالیت کرد.


تلاش برای تخریب چهره رهبری!

یکی دیگر از عوامل به میدان آمدن طیف مهدی هاشمی معدوم، انتخاب آیت الله العظمی خامنه‌ای به رهبری نظام اسلامی و بر باد رفتن آرزوها و خیال‌های خام این جریان است چرا که با انتخاب معظمله به عنوان ولی فقیه این طیف توان فعالیت‌های زیرزمینی و نفوذ در دوایر دولتی و تصاحب پست‌های کلیدی را برای خود منتفی می‌دید از این رو با تأسی به مهدی هاشمی تا قبل از اعدام، که از هیچ تهمت و افترایی نسبت به امام و آیت الله خامنه‌ای پرهیز نداشت‌، این بار در دامنه وسیعی بر علیه مقام عظمای ولایت شروع به فعالیت کرد.

مهدی هاشمی در ارتباط با سابقه دشمنی خود با مقام معظم رهبری و تلاش‌های خود جهت مشوش ساختن ذهن حضرت امام (ره) نسبت به ایشان اعتراف کرده و تصریح می‌کند که:

«آقا هادی (هاشمی) نقش بیشتری از من در این قضیه (مخدوش کردن چهره مقام معظم رهبری) داشت».

به علاوه تلاش‌های دیگری همچون شایعه‌سازی، تهیه و پخش اعلاميه و شب‌نامه و … جهت تخریب چهره مقام معظم رهبری داشته که در جای دیگری به آن اعتراف کرده است، وی نامه‌ای در دو صفحه خطاب به مقام معظم رهبری (زمان تصدی ریاست جمهوری ایشان ) در تاریخ ۲۲/۵/۶۶ به رشته تحریر در آورد و ضمن عذرخواهی از بی ادبي‌ها، اهانت‌ها ، غيبت‌ها، تهمت‌ها وتضعيف‌ها درخواست عفو نموده است.

 

بسمه تعالی

حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین استاد معظم جناب آقای خامنه‌ای ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران دامت تاییدات

با اهداء گرمترین سلام‌ها و ارادت‌های خالصانه قلبی نمی‌دانم با چه زبانی شرمندگی درونی خویش را از بی حرمتی­‌ها و نابسامانی‌ها و حق‌کشی‌هایی‌ که نسبت به حضرتعالی روا داشته‌ام، ابراز دارم. واقعا تحلیل عکس‌العمل‌های بی‌ادبانه‌ام در قبال اعمال دلسوزانه و خدمات برادرانه حضرتعالی، بس دشوار است، و بفرموده هل جزا الاحسان الا الاحسان از این بابت عمیقا متاسف و شرمنده‌ام.

هنوز خاطره شیرین و دلپذير نوازش­‌ها و محبت‌های شما که به انگیزه رشد نیروها و استعدادها و خدمت به انقلاب اسلامی و جلب رضایت حق تعالی صورت می‌گرفت، از خاطرم محو نشده و علیرغم اسائه ادب به ساحت حضرتعالی و کشیده شدن به برخوردهای خطی و قرار گرفتن تحت تاثير هواهای نفسانی خویش، ولی همواره مجذوب آن جاذبه‌های معنوی و الهی بوده و باطنا‌، خویشتن طغيانگر خویش را سرزنش می‌کنم.

امروز در حالی که انگشت ندامت بر لب گرفته و خروش هولناک عذاب وجدان در گوشم طنین افکنده و دلهره بازتاب اخروی گناهان بر دلم سایه افکنده و اشک تاسف و تخطی بر گونه‌ام جاری است و در ظلمت ظلم بر خويش و ملت و انقلاب و کشور و رهبرم همدم تاریکی و سکوت گشته‌ام

اگر از تفنين‌های برخی افراد که در جداسازی طیف دوستان ما از حضرتعالی تلاش می‌کردند، صرف نظر نمائیم، حقیقت مسلمی که این روز باید به آن اعتراف نمایم این است که چنانچه خط هدایت شما بر اعمال و رفتار و افکار من استمرار می‌یافت امروز با این بلای عظیم که همه چیزم را در معرض انهدام و نابودی قرار داده است مبتلا نمی‌گشتم، ولی افسوس و صد افسوس که شیطان نفس تحت پوشش معادلات سیاسی استعدادهای نکوهنده‌ام را در چاه ويل، خودمحوری‌ها، خودپرستی‌ها مدفون و از یک طلبه مستعدی که می‌توانست در زمینه مسایل صدور انقلاب یک نیروی ناقابل و خدمتگزار باشد، انسانی گنهكار، متخلف و مفلوک ساخت و نه تنها او را که طیفی عظیم از نسل جوان کشور را به خط انحراف و افراط کشانید و نظام نوپای جمهوری اسلامی که بر خون هزاران شهید به خون خفته این دیار مقاوم استوار گشته را از بابت تندروی‌ها، خودسری‌ها و ندانم کاری‌ها و …. آماج تفرقه افکنی­‌ها، تضعیف‌ها، جوسازی‌ها قرار داد تا آنجا که قلب طپنده امانت خداوند در زمین و نماینده حضرت بقية الله الاعظم امام زمان روحی له الفداء حضرت امام امت مدظله العالی به درد آمد و …

امروز در حالی که انگشت ندامت بر لب گرفته و خروش هولناک عذاب وجدان در گوشم طنین افکنده و دلهره بازتاب اخروی گناهان بر دلم سایه افکنده و اشک تاسف و تخطی بر گونه‌ام جاری است و در ظلمت ظلم بر خويش و ملت و انقلاب و کشور و رهبرم همدم تاریکی و سکوت گشته‌ام، خرسندم که خداوند بزرگ توفیق را یارم ساخت تا از کرده­‌های زشت و مرموز خویش پشیمان و همان نیروها و انرژی‌هایی را که زمانی در جهت انحراف دوستان و مرتبطین بسیج کرده بودم، در راه بازیابی خطاها و زدودن امواج لغزش، کژی‌ها و ناخالصی‌ها، به کار گیرم. لعل الله يحدث بعد ذلک امرا.

در خاتمه ضمن عرض مجدد معذرت از بی ادبی­‌ها، اهانت‌ها، سوءنيت‌ها، تهمت‌ها، تضعيف‌ها و… در ندامت عفو و اغماض از آن استاد معظم باستحضار می‌رساند:

از آنجا که سال‌های پس از خروج از سپاه، ارتباط غیر قانونی خویش را با برادری آن نهاد و دیگر ارگان‌ها حفظ نموده و سوءاستفاده‌هایی از برخی آنان صورت پذيرفته است، با ارسال لیست‌های پیوستی استدعا دارم مقرر فرمائید مسئولین مربوطه بر حسب ضوابط اقدامات لازم در برخورد قانونی و اخلاقی با آنان را معمول دارند.

به امید موفقیت آن حضرت در ایفای نقش مدیریت اجرایی حكيمانه کشور و پیروزی کفر ستیزان جبهه نور و دوام عمر و عزت مقام معظم رهبری.

والسلام علیکم و رحمة الله و بركاته برادر کوچک شما سید مهدی هاشمی بازداشتگاه موقت ۲۲/۵/۶۶

 

فعالیت باند تبهکار مهدی هاشمی از موضع‌گیری آقای منتظری علیه رهبری تاکنون

با فرا رسیدن دوم خرداد ۷۶ و حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری ، جریان منحرف مهدی هاشمی با سوءاستفاده از فضای بوجود آمده بار دیگر بر آن شد مسئله واهی عدم پشتیبانی مردم از ولایت فقیه و عقب‌نشینی آنان از مواضع اصولی انقلاب اسلامی را تبلیغ و القاء نمایند. به دنبال برخورد قانونی شورای عالی امنیت ملی به ریاست جناب حجت‌الاسلام والمسلمین محمد خاتمی رئیس جمهور محترم نسبت به ایجاد محدودیت برای آقای منتظری باند تبهکار مهدی هاشمی همگام با اهداف استکبار جهانی دست به فعالیت‌های اسرائیل پسند همچون اعتصاب، تحصن، اغتشاش، آشوب در نجف‌آباد زده و همزمان منافقین و لیبرال‌ها، غرب‌زدگان همسو با این باند تبهکار سعی در گسترده‌تر کردن فعالیت‌های ضدانقلابی و کشاندن آن به شهر اصفهان را داشتند که این توطئه با پیام مقام معظم رهبری به مردم استان اصفهان و حضور گسترده آنان در صحنه خنثی گردید.

پیام مقام معظم رهبری به مردم شهیدپرور استان اصفهان

بسم الله الرحمن الرحيم

مردم با ايمان و فداکار و غيور اصفهان

خداوند متعال دین خود را همواره بوسيله انسان‌های مؤمن و آزاده تقویت کرده و به دست آنان ، توطئه‌گران و بدخواهان و دشمنان را منکوب و مغلوب نموده است. و در زمان ما ملت عظیم‌الشان ایران با رهبری امام راحل کبیر خود بیاری خداوند و دعای مستجاب حضرت ولی عصر ارواحنا فداه توانست دشمن غدار و جبار را در همه مراحل به زانو در آورد و به فتح مبین نائل آید. شما مردم شریف اصفهان یکی از زیباترین و پرافتخارترین آزمایش‌ها را به جهانیان نشان داده و با تقدیم شهیدان عالی‌مقام و فداکاری‌های درخشان، در صفوف اول جهاد عظیم ملت ایران جا گرفته‌اید.

اند تبهکار مهدی هاشمی معدوم به فعالیت‌های اسرائیل‌پسند روی آورده‌اند و با اغفال برخی ساده‌دلان، موجب آزار و مزاحمت برای مردم عزیز و شریف نجف‌آباد که اخلاص و فداکاری آنان زبانزد همه است شده‌اند و برای دوستان آمریکائی و صهیونیست خود خوراک تبلیغاتی فراهم می کنند

اکنون چندی است دستگاه استكبار آمريکا و عوامل صهيونيست آنان با این گمان باطل که ملت ایران از اسلام و هدف‌های امام كبير خود روی برگردانده، به توطئه‌هائی دست زده و عوامل خود را در همه جا فعال کرده است. در استان اصفهان بقایای منافقین و باند تبهکار مهدی هاشمی معدوم به فعالیت‌های اسرائیل‌پسند روی آورده‌اند و با اغفال برخی ساده‌دلان، موجب آزار و مزاحمت برای مردم عزیز و شریف نجف‌آباد که اخلاص و فداکاری آنان زبانزد همه است شده‌اند و برای دوستان آمریکائی و صهیونیست خود خوراک تبلیغاتی فراهم می کنند. شما مردم قهرمان اصفهان بخصوص فرزندان عزیز بسیجی‌ام و سایر جوانان متعهد و آگاه اجازه ندهید بقایای آن باند رو سیاه که دل امام عزیز را خون کردند، بار دیگر مجال فتنه‌گری پیدا کنند. و می‌دانم که اجازه نخواهید داد. همچنین مردم شهیدپرور و عزیز نجف‌آباد، نگذارند که افتخاراتشان در دوران انقلاب و سال‌های جنگ تحمیلی، بدست عناصر معلوم الحال مخدوش گردد و می‌دانم که نخواهند گذاشت. برای ابراز برائت و بیزاری از استکبار جهانی و ایادی داخلی و خارجی آنان فردا اجتماع نماز جمعه را با حضور خود شکوهمند کنید و با شعارهای کوبنده خود از کسانی که می‌خواهند با امنیت ملی و هدف‌های انقلابی ملت مسلمان ایران معارضه کنند، بیزاری بجوئید و عزم انقلابی خود را در معرض دید ایادی استکبار بگذرید.

عناصر فریب خورده و فتنه‌گر نیز بدانند که اینجانب اجازه نخواهم داد آنان امنیت و آرامش ملت ایران را برای هدف‌های خائنانه و حقير خودشان بر هم بزنند و کشور را از راه مستقیمی که بحمدالله در آن حرکت می‌کند با فتنه و آشوب منحرف کنند‌، و ملت ایران با کمک پروردگار و عنایت ولی عصر ارواحنا فداه همیشه بر دشمنان عنود خود پیروز خواهد گردید.

والعاقبة للمتقين

والسلام على اخواننا المؤمنين

سید علی خامنه ای ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۷۷

 

«سند یازدهم»

 خشم مقدس

بدنبال پخش اطلاعیه آقای منتظری و سخنرانی موهن وی در ۱۳ رجب، خشم مقدس، امت حزب الله، علما و مراجع تقلید را فرا گرفت و در اندک زمانی این خشم به خروشی فراموش ناشدنی در شهر مقدس قم مبدل گشت.

با تعطیلی دروس حوزه به دستور آیات عظام، اقشار مختلف مردم با پیوستن به صفوف راهپیمایان و تعطیلی بازار، … و نیز با سر دادن شعارهایی چون اشعری زمانه … یکی از شکوه‌مندترین راهپیمائی‌های این شهر را در طول تاریخ انقلاب شکل دادند، مردم پس از راهپیمانی در حرم مطهر، مسجد اعظم و خیابان‌های اطراف گرد آمدند و به سخنان آیت الله جوادی آملی گوش فرا دادند، آیت الله جوادی آملی در بخشی از سخنرانی خود فرمودند:

«ولایت فقیه تافته جدا بافته‌ای نیست، روح ولی فقیه به ولایت، فقاهت و عدالت بر می­‌گردد، لذا چیزی نیست که انسان در برابر او تسلیم نباشد، ولایت فقیه یعنی تسلیم در برابر فقاهت و عدالت».

پس از پایان سخنرانی آیت الله جوادی آملی، هیچ نیرویی توان مهار حركت طوفنده مردم را نداشت و سیل خروشان جمعیت بطرف دفتر آقای منتظری و آقای آذری قمی سرازیر شد.

خشم مقدس مردم قم این طلایه‌­داران نهضت امام خمینی (ره) چون بمب در سایر کشور صدا کرد و مردم را در اقصی نقاط کشور به خیابان‌ها کشاند.

با این حرکت مردمی، رشته تحلیل­‌ها و تفسیرهای رادیوهای بیگانه در جدا شدن مردم از ولی فقیه، از هم گسست و نقشه­‌های عوامل نفوذی و مخالفین نظام با حضور یکپارچه و کم نظیر مردم در صحنه، به یکباره نقش بر آب شد.

بازتاب خبر حضور سیل آسا و خروشان مردم می­‌رفت تا خبر نشست سران کشورهای اسلامی در تهران را تحت شعاع خود قرار دهد، که با سخنرانی مقام عظمای ولایت و نظر ایشان مبنی بر متوقف ساختن راهپیمایی‌ها، مردم بار دیگر تبعیت خود را از آن مقام معظم به تصویر کشیده و ادامه راهپیمایی­‌ها متوقف شد.

«سند دوازدهم»

موج‌سواری منافقین

سازمان منافقین که در میان مردم ایران هیچ جایگاهی ندارد و از تنفر و انزجار مردمی برخوردار است با ارزیابی جریانات داخل کشور معتقد است، اختلافات درونی نظام مقدس جمهوری اسلامی را بایستی دامن زد و به اصطلاح، استراتژی موج‌سواری را در داخل اتخاذ نموده و بر این اعتقاد است که یکی از بحران‌های موجود بحران مرجعیت است که دامن زدن به جریان منتظری شکاف‌های درون نظام جمهوری اسلامی را شفاف و عمیق­‌تر می‌نماید. در این خصوص رجوی خائن سرکرده منافقین در پی غائله اخير «سخنان آقای منتظری» عنوان داشته است آقای منتظری رژیم جمهوری اسلامی را وارد مرحله تدارک برای سرنگونی نموده است.

در این ارتباط و به دنبال اولین مرحله اعتصاب در شهرستان نجف‌آباد منافقین اقدام به فعالیت ویژه در آن شهرستان نموده و موفق گردیدند چهار نفر از اهالی ساکن آنرا از طریق رادیو صدای منافق و برنامه‌های ماهواره‌ای خود جذب نمایند و پس از برقراری ارتباط متعدد با آنها‌، موفق شدند ضمن بدست آوردن اخبار و اطلاعات در مورد اولین اعتصاب شهرستان مذکور، محورهایی را برای دامن زدن به اعتصاب و مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی، به آنان ارائه دهند تا توسط آنان، محورهای درخواست شده به مورد اجراء گذارده شود از جمله:

برقراری تماس تلفنی جهت تهدید و ارعاب مغازه دارانی که اعتقادی به اعتصاب نداشته و اقدام به باز نمودن مغازه­های خود می­‌نمودند و تهدید به آتش زدن مدارس، دبیرستان‌ها و …

در این ارتباط به لطف خداوند متعال و همکاری اهالی شهیدپرور شهرستان نجف‌آباد، تعدادی از عناصر مذکور شناسایی و با هماهنگی مراجع قضائی دستگیر و بازدداشت گردیدند.

«سند سیزدهم»

نشست منافقین در ایتالیا

طبق اطلاع واصله گروهک منافقین نشستی را در یکی از پایگاه‌های این گروهک در رم پایتخت ایتالیا برگزار نمود و در این نشست مسئول تشکیلاتی گروهک در آن کشور برای هواداران حاضر در جلسه سخنرانی نمود.

نامبرده با اشاره به سخنان آقای منتظری، مسائل قم، تظاهرات و همچنین اخراج آذری قمی از جامعه مدرسین و اطلاعیه رجوی در محکومیت حمله به منزل و مدرسه آقای منتظری مطالبی ایراد نمود.

وی در حین سخنرانی از لفظ «آقا» برای آقای منتظری استفاده می‌­نمود که مورد اعتراض حاضرین در جلسه قرار گرفته و در پاسخ چنین می­‌گوید:

«آقای منتظری به خاطر سوابقش در زمان شاه که مدت زیادی هم در زندان بوده و ندامت نامه ننوشته و در دوران اعدام‌ها، شجاعت اعتراض نسبت به اعدام‌ها، شکنجه و تجاوز به زنان باردار را داشت، باعث شده تا تشکیلات در قضاوتش نسبت به وی، میان او و بقیه آخوندها تفاوت قایل شود.»

مسئول تشکیلاتی منافقین در پاسخ به سئوالی که آیا احتمال دارد منتظری به عضویت شورا در آید، عنوان می‌دارد آقای منتظری از پایگاه علمی در حوزه علمیه قم برخوردار است و هرچند که ما شعار نه شیخ نه شاه را داده‌ایم اما درب شورا به روی ایشان باز است.

اگر رهبری مجاهدین (منافقین) عنوان می­‌کند که افراد درون حوزه علميه قم باید موضع جدی در برابر (آیت­ الله) خامنه­‌ای و ولایت فقیه بگیرند، دقیقا می­‌خواهد این شکاف در درون رژیم بیشتر شود و هدف هم همین است. در صورتی که شکاف در درون رژیم بیشتر شود و هدف همین است، در آینده مشکلات حمله ما را خیلی راحت‌تر می‌کند.

البته از زمانی که بحث ولايت فقيه شروع شد ما فکر می‌کردیم که در مدت زمان کوتاهی خاموش خواهد شد و شرایطی مانند شریعتمداری پیش خواهد آمد ولی به تازگی متوجه شده­‌ایم که این جریان دم خیلی درازی دارد و جریان وی به مراتب قوی­تر است.

اکنون در درون علمایی که از آقای منتظری حمایت می­‌کنند، ترس وجود دارد. امیدواریم در آینده نزدیک، این ترس‌ها بریزد و با ریختن ترس، علماء اعلام حمایت خواهند کرد که در چنین روزی مقاومت باید جشن بگیرد.

«پایان»

در شماره قبل خواندیم:

غرور و عدم تزکیه نفس، عامل اصلی انحراف مهدی هاشمی

شکل‌گیری باند تبهکار مهدی هاشمی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی