پرسش چهارم

پرسمان|علت سکوت و توجیه افراد و جریان‌های حوزوی نسبت به تغییر واقعیت کربلا توسط جریان لیبرال و غربگرا


پایگاه جریان‌شناسی اسباط در نظر دارد به منظور تعامل بیشتر با مخاطبین فرهیخته کانال(ایتا) و بهره‌مندی از نظرات آنها، هر هفته پرسشی را در زمینه جریان‌شناسی و تاریخ انقلاب طرح و از پاسخ اعضای محترم کانال استفاده نماید. امیدواریم با مشارکت همراهان گرامی، نکات ارزشمندی در پاسخ به پرسش‌ها مطرح شده و زمینه طرح موضوعات اساسی در فضای حوزه وروحانیت و حل آنها فراهم گردد.


پرسش چهارم:

🔹 به چه دلیل جریان لیبرال و غربگرا تلاش دارد واقعیت ماجرای کربلا را تغییر دهد؟ چرا حقیقت عاشورا که اوج جهاد علیه طاغوت و قیام در برابر انحراف در دین پیامبر اکرم(ص) و سازش نکردن با دشمن بود را به گفتگو، مذاکره و تعامل با ظالم، معنا می‌کنند؟

🔹 چه افراد و جریان‌هایی در حوزه علمیه از این تحریف آشکار، استقبال کردند و آن را توجیه نمودند؟ کدام رسانه‌های حوزوی با انتشار برخی مطالب، برای تثبیت این تحریف تلاش نمودند؟ چه ارتباطی بین جریان لیبرال درون نظام و جریان توجیه‌گر آن در داخل حوزه وجود دارد؟

 

◀️ در پاسخ به این پرسش، پاسخ‌هایی از سوی اعضای_فرهیخته کانال به ادمین اسباط(ایتا) ارسال شد که ضمن تشکر از مخاطبین گرامی، در ذیل به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

 

✅ پاسخ اول:

جریان لیبرالی درون نظام و جریان توجیه‌گر آن در داخل حوزه، تنها دو لبه یک قیچی برای اسلام انقلابی نیستند، بلكه قلب هر یک از آنان در سینه دیگری می‌تپد، زنده بودن هر یکی بستگی به زنده بودن دیگری دارد.

 

✅ پاسخ دوم:

جای هیچ نگرانی نیست دیگر تموم شد، لیبرال‌ها و جریان‌های طرفدار آنها در حوزه هرگز نمی‌توانند به خواسته‌های خود در حوزه برسند، محرم و صفر، عاشورا و اربعین به انقلاب و شهدا گره خورده ما دیگر منتظر ظهور آفتابیم!

 

✅ پاسخ سوم:

یکی از سیاست‌های لیبرال‌ها، سکولار کردن هیئت‌ها به صورت آرام و ناپیدا است، لیبرال‌ها این کار را با ارائه تحلیل‌های روشنفکر مآبانه و شعارهای به اصطلاح نو می‌کنند. در حوزه هم سکولارها و متحجرین همین سیاست را در قالب حرف‌هایی چون حفظ قداست مجالس عزای حسینی و نیالودن به سخنان دنیوی و … دنبال می‌کنند. متأسفانه برخی از منبری‌ها و مداح‌های ما هم دارند به دام اینها می‌افتند که باید چاره‌ای اندیشید.

 

✅ پاسخ چهارم:

پیشنهاد می‌کنم طراحان لباس یک لباس خاص برای لیبرال‌ها و طرفداران آنها در حوزه طراحی کنند، لباسی راه راه با رنگ سفید و سیاه، آخر چگونه می‌شود کسی هم سخن از امام حسین (ع) و قیام عاشورا بزند و هم آمریکا و يزيديان را به رسمیت و اهل مذاکره بخواند؟!

 

✅ پاسخ پنچم:

وقتی حضرت زینب (سلام الله علیها) آنچه را که در عاشورا رخ داد به زیبایی یاد کردند و فرمودند «ما رایت الا جمیلا» باید گفت: چیزی جز زشتی در تسلیم و سازش و #مذاکره با یزيديان دیده نمی‌شود.

 

✅ پاسخ ششم:

پس از شش سال، آخرش در ریاست جمهوری مجلسی برپا شد و صدای روضه و سینه‌زنی به گوش رسید هرچند سخنران این مجلس فردی ممنوع التصویر در تلویزیون بود، اما همین هم غنیمت است و آن را باید از برکات مقاومت رهبری، مردم و نظام برشمرد که در مقابل تفكر سازش و تسلیم و برخی دولتمردان و لیبرال‌ها خواند.

 

✅ پاسخ هفتم:

وقتی در دوره اصلاح طلبان امام خامنه‌ای با شجاعت فرمودند: «اگر اینجا اتفاقی بیفتد صلح امام حسن (ع) نیست»، آنها به فکر تحریف عاشورا افتادند.

 

✅ پاسخ هشتم:

چند سال قبل از خرداد ۷۶ و به قدرت رسیدن اصلاح‌طلبان، کنگره‌ای به نام امام خمینی (ره) و عاشورا از سوی دفتر نشر آثار حضرت امام برگزار شد و آقایان سروش، علوی تبار، حاتم قادری، محمد خاتمی و سعید حجاریان مطالبی ايراد و مجموعه سخنان آنان در ویژه نامه‌ای به چاپ رسید. جالب اینجاست همه اینها از رسیدن انقلاب به دوران عقلانيت سخن به میان آوردند، در میان سخنان این جمع سخنان دو نفر قابل توجه بود یکی محمد خاتمی که گفت وارد دوران گفت‌وگو شده‌ايم و یکی از سخنان آقای سعید حجاریان، حجاریان اظهار داشتند که ما از دوران امام حسین (ع) به دوران امام صادق (ع) رسیده‌ایم!! از عاشورا به اربعین!!، از فنا به بقا!! او اظهار داشت هر كسی در تفکر عاشورایی بماند زیدی مسلك است!! آنها از همان زمان یعنی از سال ۷۴ و دوسال قبل دوم خرداد در مقابل تفکر امام خمینی (ره) ایستادند. خاتمی پس از پیروزی سخن از گفت وگو با دشمن زد و امروز روحانی سخنان امام حسین (ع) را مذاکره با داشتن می‌خواند! می‌خواهم عرض كنم اينها يعنی ليبرال‌های داخل نظام و روحانيون طرفدار آنان پس از رحلت امام خمينی (ره) حركت فرهنگی خود را بر علیه انقلاب عاشورایی جهت دادند.

 

✅ پاسخ نهم:

امام خمینی (ره) احياگر عاشورای واقعی بودند، احياگر عاشورای سوگ و حماسه و پیام كه منجر به انقلاب اسلامی شد، ليبرال‌ها و سكولارها به دنبال عاشورای سوگ هستند و حذف حماسه و پیام و اگر بتوانند در یک پروسه زمانی میان مدت و طولانی مدت، عاشورا را به عاشورای سوگ تبدیل کنند، انقلاب اسلامی رو به افول خواهد رفت چرا که انقلاب به عاشورا و محتوای آن گره خورده است، البته موفق به این کار نخواهند شد؛ چون عاشورای واقعی از مرزهای ایران هم گذشت.

 

✅ پاسخ دهم:

یک انتقاد از هیئت‌های خودمان دارم، در دوران دفاع مقدس، هنگام سینه زنی وقتی سینه زنان شور می‌گرفتند، مداح یا سینه زنان نامی هم از شهدای حسینیه و مسجد محله هم بر زبان می‌آوردند كه حالا متاسفانه از یاد رفته است و الآن متاسفانه در برخی از موارد به بهانه سیاه پوشی برای مجلس عزا برخی موارد عکس‌های شهدا گم می‌شود، حال اينكه باید عکس شهدای محله‌ها در هنگام سیاه پوش شدن با چراغ‌های قرمز و سبز کم رنگ هنگام سينه زدن جلوه خاصی به سینه زنی بدهد.

 

✅ پاسخ یازدهم:

جریان توجیه‌گر در درون حوزه، وامدار جریان لیبرال درون نظام است بسیاری از محققین و نویسندگان و منبری‌ها و مداحان این طیف به انحاء مختلف مورد حمایت لیبرال‌ها هستند.

 

✅ پاسخ دوازدهم:

همه آنانی که امام خمینی (ره) یا از آنها به مارهای خوش خط و خال یاد می‌کردند یا متحجرين، همه مطرودين امام و نظام از بیوت آقایان منتظری و شریعتمداری و … و همه آنانی که امام_خمینی (ره) آنان را شاگردان عزیز بازرگان و روشنفکران غربزده می‌خواندند، همه به یکباره دنبال عاشورای سكولار هستند؛ زیر این بیعت پنهان و همراهی با هم، ترس آنان از عاشورایی انقلابی نهفته است.

 

✅ پاسخ سیزدهم:

به این بزرگان نشست اساتید بگویيد، همانگونه که مواضع خود را گاهی درباره اسلام انقلابی و مدافعان آنان در حوزه به صورتی شفاف بیان می‌کنند، در باره اسلام لیبرالی و طرفداران آنها هم در حوزه شجاعانه اظهارنظر نمایند این که نشد، یکجا «باب علم مفتوح» باشد و يكجا باب علم مسدود؟!

 


🔹ما را در #پرسمان_اسباط، همراهی کنید.

✍️ منتظر پاسخ‌های #تخصصی و #علمی شما هستیم.

🔖 لطفا پاسخ‌های خود را به آیدی @Asbaatadmin ارسال كنيد.

#پرسمان_اسباط